Petra Vlková & BAND (duo/trio/kvartet)

Hudba k poslechu, i tanci..? Přece jazz!

Všestrannost jazzu je jednou z hlavních věcí, které mě na něm tak baví z uměleckého i praktického hlediska. Miluju zpívat koncerty v klubech, kulturních domech nebo festivalech, kde hudba a výkony hudebníků stojí v hlavním centru pozornosti. Stejně tak mě ale naplňuje propojovat jazz s životem mimo koncertní pódium a zpívat na nejrůznějších akcích a oslavách, kde se s muzikanty staráme o pohodu a zábavu zúčastněných, velmi často i taneční. 

Repertoár

Na playlistu mám v tuto chvíli asi 180 jazzových i popových skladeb, známějších i těch méně známých, v angličtině i češtině. Playlist neustále tříbím a doplňuju, aby potěšil uši jazzových fajnšmekrů, stejně jako nožky svatebčanů blažících po tanci. I když… Upřímně řečeno, vyznění konkrétní písně nejvíc ze všeho závisí na tom, jak ji s kolegy hudebníky v danou chvíli pojmeme a přizpůsobíme. Navíc můžeme slíbit, že bude-li to v našich silách, s radostí vám zahrajeme i song speciálně dle vašeho přání. Stáhněte si můj Petra Vlková Playlist 2023

Obsazení kapely

Velmi ráda si vychutnávám intimitu a průzračnost komorních vystoupení v duu, kdy zpěv doprovází jen kytara či piano. A stejně tak si s velkou radostí pokaždé užiju bohatší zvuk a interakci, které umožňuje větší ansámbl. Finální obsazení mého doprovodného bandu proto přizpůsobuju dané příležitosti, jejím potřebám a publiku, které nám bude naslouchat.

Hudba na svatbu

Máte-li rádi jazz a zároveň si chcete užít pořádnou party na parketu, jsme já a mí muzikanti pro vás ti praví. Široký jazzový a swingový repertoár obohacený o popové hity a léty vytříbená schopnost vycítit (nebo s vámi napřímo vykomunikovat), jaký vibe, rytmus, melodii či hit je v daný moment ten pravý, z nás dělá spolehlivého hudebního partnera do vašeho organizačního svatebního týmu. Každá svatba je jiná – jiní lidé, místo, program, jiná dynamika průběhu. Já a mí hudebníci vždy uděláme všechno pro to, abychom vás maximálně podpořili a výsledkem byla hudba, kterou vám hosté budou sami od sebe chválit, a svatební oslava, na kterou budete mít jen ty nejkrásnější vzpomínky.

Hudba na firemní akci

Můj repertoár a to, jak s ním s muzikanty pracujeme, skvěle funguje na elegantních firemních večeřích, ale také prezentacích, výročních oslavách, konferencích nebo třeba rodinných dnech za účasti dětí, které často patří k našim nejvíce bezprostředním posluchačům. Jde-li o akce většího rozsahu nebo takové, kde by se mělo také tančit, je ideální do obsazení kapely zahrnout také bicí. U akcí komornějšího charakteru, na kterých má hudba zejména zpříjemňovat celkovou atmosféru, bude zcela odpovídající i komornější obsazení kapely. Například zpěv, piano, kytara, bas nebo místo piana či kytary saxofon nebo jiný dechový nástroj. Možné je ale ještě menší obsazení – zpěv a dva nástroje či pouze duo zpěv a piano nebo zpěv a kytara. 

Mí kolegové hudebníci

Když přijde na složení kapely, je pro mě více než množství a konkrétní výběr instrumentů důležitější kreativita a technická vyzrálost jednotlivých hudebníků, naše společná hudebně-lidská chemie a hlavně přístup a chuť si každé vystoupení užít. Pokud tohle všechno funguje, výsledek stojí vždycky za to, a proto si hudebníky pečlivě vybírám.

Mezi mé dlouhodobé kolegy hudebníky patří:
piano – Mikuláš Pokorný, Vladimír Strnad, Michal Doležel, Jakub Zomer, Václav Tobrman
kytaraLibor Šmoldas, Jaroslav Šindler
kontrabasOndřej Štajnochr, Dušan Hanzlík, Jan Jakubec, Antonín Šturma
bicí – Marek Urbánek, Kamil Němec, Tomáš Hobzek, Radek Němejc