Famous Swing Melodies

Umíte počítat do čtyř? Pak máte jasný swingový potenciál! Objevte, co swingu se ve vás skrývá, a přijďte si jeho kouzlo užít spolu s námi. 🙂

Populární swingová muzika není populární nadarmo – nadčasové, uchu i srdci lahodící texty a hudba mají schopnost vždy zlepšit náladu a díky swingujícímu rytmu také povzbudit chuť tančit. Spousta těchto písní navíc vznikla jako součást filmů nebo muzikálů, a často jejich prostřednictvím probíhaly dialogy hlavních protagonistů. Právě tyto songy se staly základem projektu Famous Swing Melodies, kde je mým partnerem a kolegou výjimečný muzikant, klavírista a zpěvák, Jakub Zomer.

Na našich koncertech vám zahrajeme swingovky americké i lokální, v angličtině i po našem, rychlejší i poklidně plynoucí, humorné, škádlivé, ale také plné sentimentu. Vybrali jsme jen ty největší hity – Fly Me To the Moon, Something Stupid, Fever, Blue Berry Hill, Klobouk ve křoví, New York, New York, Marnivá sestřenice a další a další.

Projekt Famous Swing Melodies nejlépe vyzní v kompletním obsazení s rytmickou sekcí (tedy zpěvy, piano, kontrabas a bicí), ale jeho nadčasové kouzlo krásně funguje i v jakékoli komornější sestavě.