Petra Vlková duo/trio/BAND

10958980_10203434081718285_2741646464962751012_n[1]

Když jsem se před lety pustila do budování svého sólového repertoáru, začala jsem přirozeně od jazzových standardů. Najdete mezi nimi ty nejznámější a nejoblíbenější jazzové a swingové hity stejně jako písně, které ocení i skuteční jazzoví fanoušci. Výběr neustále tříbím a postupně přidávám nové a nové kousky. Navíc, kromě zlaté jazzové klasiky, jsem můj playlist v průběhu let obohatila o tři speciální projekty: Moje písně, Beatles In Jazz a Covered With Jazz.

Co se týče složení kapely, je pro mě více než množství a konkrétní výběr instrumentů důležitější kreativita a technická vyzrálost jednotlivých hudebníků, naše společná hudebně-lidská chemie a hlavně přístup a chuť si každé vystoupení užít. Pokud tohle všechno funguje, výsledek stojí vždycky za to, a proto si hudebníky pečlivě vybírám.

Mám ráda komorní atmosféru vystoupení jen v duu s kytarou či pianem, stejně jako bohatší zvuk větší kapely. Každé pojetí má něco do sebe a díky této variabilitě umíme my, jazzoví hudebníci, velmi dobře reagovat na potřeby konkrétní příležitosti, akce, prostor nebo přání těch, pro které hrajeme.

Mezi mé dlouhodobé kolegy hudebníky patří:
piano – Vladimír Strnad, Václav Tobrman, Jakub Zomer, Stanislav Mácha
kytara – Jaroslav Kantor, Jaroslav Šindler, Libor Šmoldas
kontrabasJan Fečo, Ondřej Štajnochr
bicíCsaba Csendes