Swingové duety

Jan-PudlakPetra-Vlkova&Jiri-Slavicek_DSC_0478

Populární swingová muzika není populární nadarmo – nadčasové, uchu i srdci lahodící texty a hudba mají schopnost vždy zlepšit náladu a díky swingujícímu rytmu také povzbudit chuť tančit. Spousta z těchto písní navíc vznikla jako součást filmů nebo muzikálů, a často jejich prostřednictvím probíhaly dialogy hlavních protagonistů.
Právě tyto songy se staly základem společného projektu Swingové duety, kde je mým hlavním partnerem skvělý muzikant, klavírista a zpěvák, Jakub Zomer. Konkrétně jde například o Fly Me To The Moon, Blue Berry Hill, Something Stupid, A Kiss To Build A Dream On, Všichni tancovat jdou (česká verze americké sklady Don´t Get Aroung Much Anymore), They Can´t Take That Away From Me včetně její české verze Vzpomínky mi zůstanou, anebo zcela původní české swingové skladby jako Klobouk ve křoví nebo Marnivá sestřenice.

Projekt Swingové duety nejlépe vyzní v kompletním obsazení s rytmickou sekcí (tedy zpěvy, piano, kontrabas a bicí), ale jeho nadčasové kouzlo krásně funguje i v jakékoli komornější sestavě.