Famous Swing Melodies

Jan-PudlakPetra-Vlkova&Jiri-Slavicek_DSC_0478

Populární swingová muzika není populární nadarmo – nadčasové, uchu i srdci lahodící texty a hudba mají schopnost vždy zlepšit náladu a díky swingujícímu rytmu také povzbudit chuť tančit. Spousta z těchto písní navíc vznikla jako součást filmů nebo muzikálů, a často jejich prostřednictvím probíhaly dialogy hlavních protagonistů.
Právě tyto songy se staly základem společného projektu Famous Swing Melodies, kde je mým hlavním partnerem skvělý muzikant, klavírista a zpěvák, Jakub Zomer. Konkrétně jde například o Fly Me To The Moon, Blue Berry Hill, Something Stupid, A Kiss To Build A Dream On, Všichni tancovat jdou (česká verze americké sklady Don´t Get Aroung Much Anymore), They Can´t Take That Away From Me včetně její české verze Vzpomínky mi zůstanou, anebo zcela původní české swingové skladby jako Klobouk ve křoví nebo Marnivá sestřenice.

Projekt Famous Swing Melodies nejlépe vyzní v kompletním obsazení s rytmickou sekcí (tedy zpěvy, piano, kontrabas a bicí), ale jeho nadčasové kouzlo krásně funguje i v jakékoli komornější sestavě.